BULHARSKO

Bulharská republika leží na Balkánskom polostrove a jej východnú hranicu tvorí pobrežie Čierneho mora. Dlhé zlatisté pláže a more lákajú turistov z celého sveta. Na svoje si však prídu aj milovníci hôr, pretože veľká časť krajiny je hornatá. Hlavným mestom je Sofia, ktorá svojim návštevníkom ponúka unikátne pamiatky, ktoré ponúkajú zachovalý pohľad do ďalekej histórie. Môžeme tu navštíviť byzantský tehlový kostol svätej Sofie zo 6. storočia alebo napríklad Katedrálu sv. Alexandra Nevského.

Všetky ubytovacie kapacity sú na vyžiadanie; spätné potvrdenie z destinácie.

Slnečné pobrežie

Jedným z najväčších hotelových a rekreačných stredísk pri Čiernom mori, určené predovšetkým pre rodiny s deťmi. Toto obľúbené prímorské letovisko sa rozprestiera 40 km severne od Burgasu, 5 km od Nesebaru. Pre deti bezpečné, pozvoľna sa zvažujúce pláže dosahujú dĺžku viac ako 7 km a šírky až 200 m. Na čistých plážach, zpestřených rozprávkovými dunami, nájdete množstvo šmýkačiek, hojdačiek a bazénov. V celom letovisku nájdete ďalej služby obchodných stredísk, stánkov, pošty, polikliniky, reštaurácií, zábavných folklórnych podnikov, varieté, kasín, detských atrakcií, ihrísk, tenisových kurtov a požičovní športových potrieb. K večernému posedeniu pozývajú štýlové zariadenia a veľké množstvo útulných reštaurácií. Ku koloritu miesta patria prechádzky na koňoch a v kočoch. Možnosť vychádzok do okolia, najmä prehliadka starobylého mestečka Nesebar, aj dlhé výlety pozdĺž pobrežia poskytujú ideálny program počas Vašej dovolenky. Či tu hľadáte odpočinok a uvoľnenie alebo športové vyžitie či nočný život - každý nájde to svoje!


Pomorie

Prázdninové letovisko na pobreží Čierneho mora s 10 000 obyvateľmi sa nachádza približne 10 km od Burgasu a leží na úzkom polostrove. Založené bolo už v 4. stor. pr. nl. l. a nieslo názov Anchialo. Mesto s hospodárskym a strategickým významom bolo častým cieľom útokov nepriateľov a bolo teda niekoľkokrát zničené. Dnes sa tu získava z mora soľ, známe sú bahenné kúpele, kde sa liečia zápalové ochorenia pohybového ústrojenstva, stavy po úrazoch a operáciách, gynekologické choroby a nervové ochorenia. Preslávené je tiež tunajšie víno a likérka produkujúca obľúbený koňak Pomorie a Brendy Slnčev brjag. Pomorie sa stáva v posledných rokoch stále viac vyhľadávaným a obľúbeným letoviskom, predovšetkým vďaka svojim piesočným plážam s železitým pieskom čiernej farby. Vďaka tomuto piesku, ktorý je známy pre svoje liečebné účinky, tu môžete stráviť dovolenku s využitím balneologického liečebného programu. V centre mestečka môžete navštíviť veľa reštaurácií, bary, stánky s rýchlym občerstvením a tiež obchodíky so suvenírmi.


Nessebar

Rozkladá sa pozdĺž romantickej morskej šije, asi 30 km od Burgasu a približne 5 km od Slnečného pobrežia. Vďaka svojej drevenej architektúre z prelomu 19. a 20. storočia a zbierke stredovekých kostolov sa jedná o jedno z nejnavštevovanejších miest na čiernomorskom pobreží. Blúdením kľukatými uličkami okolo kamenných domov a záhradiek s vysadenými figovníkmi a vínom si môžete vychutnať atmosféru tohto historického mesta. Pôvodne thrácke mestečko Mesambria v gréckych a rímskych dobách prístav, sa najväčšieho rozmachu dočkal až za byzantskej éry, kedy sa stal dôležitou zastávkou pre lode z Carihradu do ústia Dunaja. Počas tureckej nadvlády tu zostalo grécke biskupstvo a mesto bolo dôležitým centrom gréckej kultúry. Preto tu nájdete množstvo gréckych kostolov. Nesebar je turistické stredisko svetového významu, ktorého stará časť so storočným pôdorysom krivoľakých uličiek, pozdĺž ktorých sa nachádzajú malebné domy, je kultúrnou pamiatkou pod záštitou UNESCO. Za návštevu určite stojí archeologické múzeum uchovávajúce mnoho dôkazov o bohatej nesebarské minulosti,  Starokresťanská bazilika (metropolitný chrám, chrám P. Márie - Svätej Bohorodičky s bohatou zbierkou ikon zo 17. storočia), kostol Nanebovzatia P. Márie a dochované mestské hradby z byzantskej éry stoja tiež za zhliadnutie.


Ravda

Menšie prímorské letovisko, ktoré sa v posledných rokoch stalo vyhľadávaným turistickým miestom k prežitiu pokojnejšej dovolenky. Pláže sú tu piesočnaté s pozvoľným vstupom do mora a v centre mestečka nájdete množstvo kaviarničiek, reštaurácií a obchodíkov a pre deti v sezóne lunapark. Od historického Nesebaru je letovisko Ravda vzdialené iba 3 km a pohodlne sa tu dostanete turistickým vláčikom alebo mestskou dopravou. Autobusy Vás pohodlne dopravia aj do Burgasu, Pomoria alebo na Slnečné pobrežie. Môžete tiež navštíviť novo otvorený aquapark, ktorý sa nachádza cca 1,5 km od Ravdy.


Všetky ubytovacie kapacity sú na vyžiadanie; spätné potvrdenie z destinácie.

MailingTitleTest

Odkazy poslať:

Meno
Priezvisko
E-mail
Ok

Posielanie e-mailov prebehlo úspešne

Varovanie

Posielanie pre zvolený email zlyhalo