Vyberte krajinu :

Burgas


Burgas


Druhé najväčšie bulharské mesto na čiernomorskom pobreží je so svojím medzinárodným letiskom vstupnou bránou pre všetkých, ktorí sa rozhodnú cestovať na dovolenku do Bulharska letecky. Pre turistov predstavuje väčšinou akýsi tranzitný bod na ceste k ostatným letiviskám smerom na sever a na juh. Avšak mesto s peknou a udržiavanou pešou zónou, prímorským parkom dobrými reštauráciami a múzeami ponúka taktiež možnosti skvelej letnej dovolenky v hoteloch pri dlhej a nepreplnenej pláži.

 

 

Pomorie


Pomorie


Len niekoľko km severne od Burgasu sa nachádza slovenskými turistami veľmi vyhľadávané letovisko Pomorie. Samotné mesto sa rozprestiera na úzkom polostrove už od antických čias, kedy bolo založené starovekými Grékmi. Okrem iného je toto miesto známe aj vďaka blízkemu soľnému jazeru, z ktorého sa ťaží soľ a liečivé bahno dobré na liečbu pohybových a kožných ochorení a pláži s čiernym pieskom.

Vzdialenosť od medzinárodného letiska v Burgase: 11 km

Dĺžka transferu: 15 min

 

 

Aheloy


Aheloy


Toto menšie mestečko nachádzajúce sa v blízkosti známejších stredísk  je skôr miestom  pre romantické duše, zamilované páry, rodiny s deťmi alebo starších, ktorí si chú vychutnávať kľudnú prímorskú atmosféru. Ľudia hľadajúci nočnú letnú zábavu by boli asi sklamaní, pretože sa tu nachádza len niekoľko barov, kaviarní a reštaurácií. Letovisko leží na severe burgaského zálivu na mieste niekdajšej rímskej osady. Má krásne piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora a k neďalekému Aquapark Paradise je to iba necelé 2 km.

Vzdialenosť od medzinárodného letiska v Burgase: 20 km

Dĺžka transferu: 30 min

 

 

Ravda


Ravda


Pôvodne malá dedinka pri mori sa postupne rozrástla na obľúbené prázdninové letovisko, ktoré je známe niekoľkými nádhernými plážami s jemným pieskom a priezračným, čistým morom. Je ideálnym miestom pre študentov a mladých ľudí s menším prázdninjovým rozpočtom, pretože miestne ceny sú podstatne nižšie než vo veľkých letoviskách okolo.

Vzdialenosť od medzinárodného letiska v Burgase: 21 km

Dĺžka transferu: 30 min

 

 

Nesebar


Nesebar


„Perla Čierneho mora“, ako Nesebar zvyknú nazývať, sa rozkladá na malom skalnatom polostrove asi 25 km severne od Burgasu. Stredoveké historické centrum mesta je zapísané v zozname UNESCO a patrí medzií najnavštevovanejšie lokality v Bulharsku. Impozantnú siluetu mesta dotvárajú starobylé domčeky, predstavujúce akúsi radovú zástavbu, ktorých fasáda je tvorená kombináciou tehlovej a drevenej konštrukcie. Pozoruhodné sú aj balkónové terasy s dreveným zábradlím, z ktorých si môžete po celý deň vychutnávať miestnu atmosféru. Ulice sú lemované kamennými chodníčkami a okrem historických pamiatok je mesto známe aj svojím pouličným životom a vynikajúcej bulharskej gastronómii.

Vzdialenosť od medzinárodného letiska v Burgase: 25 km

Dĺžka transferu: 35 min

 

 

Sunny Beach


Slnečné pobrežie


Najväčšie a najpopulárnejšie bulharské stredisko plné luxusných hotelov, barov,  reštaurácií, kaviarní a bistier. Pre tých, ktorí majú rádi zábavu a rušný nočný život, je určite tým pravým miestom. Stredisko sa pýši najmä svojou niekoľko km dlhou plážou, ktorá patrí v Bulharsku k tým najlepším. Okrem toho toto mimoriadne populárne letovisko ponúka množstvo kultúrnych a športových možností. V lete sa tu koná niekoľko hudobných festivalov a počas nocí sa po celom pobreží ozýva zo všadiaľ hudba rôznych žánrov. Milovníci vodných športových si na svoje prídu pri rôznych aktivitách dostupných na pláži alebo v dvoch aquaparkoch nachádzajúcich sa v blízkosti strediska.

Vzdialenosť od medzinárodného letiska v Burgase: 27 km

Dĺžka transferu: 40 min

 

Sveti Vlas


Sveti Vlas


Mestečko na severnom konci zálivu predstavuje akúsi tichšiu variantu k rušnému a väčšiemu Slnečnému pobrežiu, čo z neho robí miesto ideálne pre dovolenku s deťmi. V minulosti bola lokalita vyhľadávana perdovšetkým bulharskými turistami z vnútrozemia, no v súčasnosti do strediska prúdia počas leta návštevníci z rôznych kútov sveta.

Vzdialenosť od medzinárodného letiska v Burgase: 32 km

Dĺžka transferu: 45 min

 

 

MailingTitleTest

Odkazy poslať:

Meno
Priezvisko
E-mail
Ok

Posielanie e-mailov prebehlo úspešne

Varovanie

Posielanie pre zvolený email zlyhalo