KRÉTA

 

Kréta je najväčší a najjužnejší z Gréckych ostrovov. Ostrov patrí k najobľúbenejším gréckym destináciám, pretože ponúka príjemnú klímu, rozmanitosť krajiny, vysoké pohoria, nádherné pláže s malými zálivmi a ďalšie turistické lákadlá. Každý si tu nájde to svoje, či už sa jedná o rušné turistické letoviská či pokojné miesta pre nádhernú dovolenku.
 
Kréta disponuje dvoma letiskami a to v mestách Chain a Heraklion. Heraklion je zároveň hlavným mestom Kréty a so svojím počtom 150 000 obyvateľov najväčším mestom celého ostrova. Nachádza sa na severnom pobreží v jeho strednej časti. Heraklion je plný historických pamiatok a zaujímavostí celého Grécka. História tunajšej civilizácie siaha až do obdobia 2000 pr.n.l. za zmienku stojí celkom iste palác Knossos, ktorý bol sídlom krétskeho vládcu. Aj keď je Kréta súčasťou Grécka, miestni obyvatelia o sebe nehovoria ako o Grékoch a sú veľmi hrdí na svoju kultúru a históriu.
 
Klíma na Kréte ponúka typické stredomorské leto, ktoré býva horúce a suché, v zime teploty klesajú zriedkakedy pod 10 stupňov celzia čo veľmi vyhovuje miestnemu pestovanie olív a viniča. Slnečných dní býva okolo 300 v roku. Pláže sú tu piesočnaté a štrkovo - piesočnaté. Na severnom pobreží je vstup do vody veľmi mierny, na južnom pobreží prudší, je tu kombinácia piesku a kamienkov a more je preto oveľa čistejšie a vhodné na potápanie.
 
Kréta je podlhovastý, hornatý ostrov, vzdialenosť medzi najzápadnejším a najvýchodnejším bodom je približne 270 km, v najužšom bode len 12km a v najširšom 60km. Najvyšším bodom je hora Psiloritis s výškou 2456 m.n.m. 


Všetky ubytovacie kapacity sú na vyžiadanie; spätné potvrdenie z destinácie.
MailingTitleTest

Odkazy poslať:

Meno
Priezvisko
E-mail
Ok

Posielanie e-mailov prebehlo úspešne

Varovanie

Posielanie pre zvolený email zlyhalo