Vyberte krajinu :
Zavoláme Vám
Meno, priezvisko
Telefónne číslo
E-Mail
Čas hovoru
Zavolajte nám!
0850 900 999

famagusta


Famagusta


Famagusta (v preklade z lat. "skryté v piesku") sa nachádza na východnom pobreží ostrova. Kedysi malá rybárska osada sa v priebehu storočí stala známou križovatkou obchodných ciest, dokonca sa predpokladá, že jej prístav si anglický dramatik William Shakespeare vybral za miesto deja svojej tragédie Othello. Staré mesto veľmi príjemné, kde sa môžete prechádzať medzi starobylými hradbami alebo oddychovať v tieni mešity Lala Mustafa Paşa postavenej na prelome 13. a 14. storočia. A neskôr sa odobrať popri prístave do štvrti Varosha, kde zažijete kúsok strašidelnej atmosféry za bieleho dňa a uvidíte časť z jedného z miest duchov. Po rozdelení krajiny severná časť, ostala v rukách Turkov a kedysi turistická turistická časť mesta bola oplotená ostnatými drôtmi a opustená ostala dodnes.

 

 

kyrenia


Kyreneia


S viac ako 6 tisíc ročnou históriou, nádherným prístavom plným jácht a hradbami ukrývajúcimi múzeum so starovekým vrakom lode je jedným z najkrajších miest na ostrove. Úzke uličky plné obchodíkov a kaviarní majú nádhernú atmosféru a ponúkajú mix tureckej a cyperskej kultúry. Tú nakoniec najtypickejšie odráža práve kuchyňa, v ktorej však prebrali dominanciu turecké recepty.

 

 

lefkosa


Lefkosia


Hlavné a zároveň najväčšie mesto Cypru je obchodný centrom, sídlom vlád oboch cyperských republík. Geograficky je umiestnené v strede ostrova pri ústí rieky Pedieos. K jeho rozdeleniu na severnú tureckú a južnú grécku časť došlo v roku 1974. Neskôr bola vytvorená demilitarizovaná zóna, spravovaná OSN, ktorú možno dodnes prekročiť iba na dvoch miestach. Po páde Berlínskeho múru ostalo jediným rozdeleným hlavným mestom na svete. Grécka časť mesta zaberá západnú, južnú a východnú časť, zatiaľ čo turecká severná časť metropoly je hlavným mestom Severocyperskej tureckej republiky.

MailingTitleTest

Odkazy poslať:

Meno
Priezvisko
E-mail
Ok

Posielanie e-mailov prebehlo úspešne

Varovanie

Posielanie pre zvolený email zlyhalo