STREDOMORSKÉ KÚZLO - TURECKÁ RIVIÉRA

Nádherné prírodné krásy, bezkonkurenčné poveternostné podmienky a bohatá história! Jasné slnko a modré more zasnených pobreží Stredozemného mora v Turecku vás privítajú po celý rok. Táto svieža pobrežná oblasť známa aj ako Turecká riviéra vám ponúka starobylé mestá, hrady, prístavy, chrámy a mnoho ďalšieho.


Predstavte si 1000 kilometrov dlhé pobrežie, chránené na severe pohorím Taurus, s celoročnou miernou stredomorskou klímou a 300 slnečnými dňami. Turecká riviéra ponúka úžasný zážitok z dovolenky, kde malebné slnkom zaliate výhľady umocnia návštevníkov. Od ohromujúcich možností ubytovania, rafinovaných lahôdok až po rozsiahle historické dedičstvo, Turecká riviéra sľubuje návrat k životu prežitému naplno!


Elegantné plážové luxusné letoviská, postavené tak, aby dokonale splynuli s prírodným prostredím, sú miestom, kde si na Tureckej riviére užívate štýlovo leto. All inclusive rezorty s priestrannými izbami a vilami, väčšinou s úžasným výhľadom na more, ubytujú páry aj rodiny. Veľké bazény, zariadenia aquaparku, a la carte a bohaté bufetové reštaurácie, športové a zábavné zariadenia, luxusné kúpele a golfové ihriská ponúkajú návštevníkom kompletný prázdninový balíček. Okrem stoviek rôznych luxusných rezortných hotelov ponúka región aj mnoho butikových hotelov, ktoré sa buď nachádzajú v historických uličkách starých centier miest, alebo splývajú s prírodou na vidieku. Región je taký rozľahlý, a taký bohatý na možnosti, že si z nich stačí vybrať a prežiť dovolenku svojich snov.


História obklopená prírodou

Akonáhle si vyberiete ubytovanie, môžete vyraziť za aktivitami. S brehmi, lesmi a horami posiatymi tisíckami starovekých ruín je Turecká riviéra perfektnou destináciou pre milovníkov histórie. Tri nádherné staroveké oblasti; Lycia, Pamphylia a Pisidia sa spájajú v hraniciach Antalye. Všimnite si, že niektoré zo starovekých miest sú ľahko a príjemne dostupné prostredníctvom výletov po mori. Vydajte sa loďou zo starého rímskeho prístavu v Antalyi, aby ste preskúmali krištáľovo čisté tyrkysové vody regiónu a obdivovali niektoré z najlepších príkladov starovekých miest, ako sú Side, Patara, Olympos a Phaselis.


Zážitok z Tureckej riviéry presahuje historické pamiatky a ponúka úžasné vonkajšie dobrodružstvo. V prvom rade je to skvelá destinácia na plachtenie. Môžete sa rozhodnúť pre jachtu alebo gulet – tradičnú drevenú plachetnicu s dvoma alebo troma sťažňami – a preskúmať nedotknuté zátoky okolo Antalye a Muğly obklopené sviežimi zelenými lesmi.


Lykijský chodník – začínajúci vo Fethiye a končiaci v Antalyi – a Pisidský chodník – pokračujúci v pohorí Taurus – sú dlhé značené turistické chodníky s rôznymi archeologickými zastávkami pozdĺž cesty, ktorá vedie cez hory k pobrežiu. Región je tiež rajom pre dobrodruhov, ktorí si chcú užiť jaskyniarstvo, kempovanie a cyklistiku okolo ohromujúcich vodopádov, borovicových a cédrových lesov. Vydajte sa vyhliadkovou cestou do Kaş a Kalkanu, priamo cez ostrov Kekova, aby ste objavili celú skupinu malebných ostrovov, početné zátoky a starobylé mestá. Ale konečný prieskum je pod vodou: korunujte svoju návštevu lekciami potápania a objavte vzrušujúce prastaré podmorské dedičstvo v srdci bohatej, krásnej a farebnej podvodnej fauny a flóry.

 

Tradičná relaxačná prestávka

Po dni strávenom prehliadkou mesta zamierte do hammamu a oddýchnite si. Môžete vyskúšať moderné turecké kúpele vo svojom hoteli alebo sa vydať do niektorého z tradičných hammamov v centrách miest. Hammam, predchodca kúpeľnej dovolenky, poskytuje jedinečný orientálny kúpeľný zážitok. Ako tisíc rokov starý očistný rituál je táto relaxačná prestávka v mystickej atmosfére kúpeľa tradičným spôsobom, ako sa osviežiť a získať prírodné tonikum proti stresu moderného života.


Posaďte sa na teplý mramor a nalejte na seba vodu pomocou zlatej alebo postriebrenej misky. Potom si ľahnite na vyhrievané mramorové lôžko uprostred a odovzdajte sa do erudovaných rúk tellaka alebo natira, ktorý vaše telo potrie hrubou kúpacou rukavicou pre zdravý peeling, namydlí vás a potom vám ponúkne hodvábnu masáž pre dokonalú relaxáciu. Ak máte chuť, možno budete chcieť vyskúšať akustiku miesta zaspievaním dobrej piesne! Na konci rituálu si vychutnajte ľadovo vychladený nápoj alebo šálku lahodnej tureckej kávy v jednom zo špeciálne navrhnutých spoločných priestorov.


Neustála mestská premávka

Pre tých, ktorí ocenia mestský život, sú Mersin a Antalya mestské ihriská s neustálym hlukom. Mersin ponúka medzinárodný hudobný festival a Antalya každoročne hostí najvýznamnejší medzinárodný filmový festival v Turecku. Od obrovských nákupných centier a outletových centier až po malé remeselné obchody v bočných uličkách sú obe mestá perfektnými adresami pre milovníkov nakupovania. Dláždené ulice v Antalyi vhodné pre peších sú plné pohodových kaviarní a barov, kde si môžete dať tureckú kávu alebo koktail, než sa vydáte do tradičných vidieckych reštaurácií alebo do štýlových rybích a mezze reštaurácií zoradených blízko mora. Vyberte si rybu z ponuky a nezabudnite začať jedlo mezze, ako je slané bonito alebo krevety na masle a cesnakovej omáčke. Turecká riviéra je známa predovšetkým svojimi citrusovými stromami a banánmi, takže premýšľajte o ovocnom dezerte. Ak chcete po večeri pokračovať v zábave, zájdite si do mega klubu alebo miesta so živou hudbou a vychutnajte si nejaké turecké hity.


Turecká riviéra je skutočným prázdninovým rajom s jedinečným podnebím, malebnou prírodou, modernými mestami, piesočnými plážami, modrými výletnými trasami a nespočetným množstvom starobylých miest, vďaka ktorým musí vidieť každý cestovateľ prichádzajúci do Turecka. Máj, jún a september sú jedny z najlepších mesiacov na návštevu regiónu, zatiaľ čo júl a august sú hlavnou sezónou. Teraz si urobte čas a predstavte si, aká by bola vaša vysnívaná dovolenka, dovoľte nám, aby sme vám poskytli všetko, čo potrebujete, pohodlne sa usaďte a užite si to. Pridajte sa k nám na Tureckej riviére!


Článok vznikol za podpory Tureckej turistickej centrály.

MailingTitleTest

Odkazy poslať:

Meno
Priezvisko
E-mail
Ok

Posielanie e-mailov prebehlo úspešne

Varovanie

Posielanie pre zvolený email zlyhalo