Zavoláme Vám
Meno, priezvisko
Telefónne číslo
E-Mail
Čas hovoru
Zavolajte nám!
0850 900 999

Turecko začne vydávať hygienické certifikáty


Turecko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete. Ročne Turecko navštívia milióny dovolenkárov z celého sveta. Za rok 2019 ich bolo 52 miliónov. V dôsledku Koronavírusu je sezóna 2020 dramaticky ohrozená. Turecká vláda sa tak snaží zavádzať opatrenia, ktoré majú presvedčiť návštevníkov o bezpečnosti zvolenej destinácie a konkrétneho hotela.

Certifikát potvrdzujúci žiadnu Koronu


Hotely, prevádzky a atrakcie budú môcť požiadať o udelenie certifikátu, ktorý bude zárukou toho, že v danej destinácii sa Koronavírus nevyskytuje a sú dodržané prísne hygienické normy. Udeľovanie certifikátov má prebiehať pod dohľadom špičkových hygienikov a špecialistov na vírusy. V praxi to znamená, že ak má Váš hotel spomínaný certifikát, nebol v ňom ani v jeho okolí zistený Koronavírus a spĺňa prísne hygienické požiadavky. Vycestovať do certifikovaného hotela by nemalo znamenať žiadne riziko.Certifikáty sú vo fáze plánovania a Turecká vláda ich začne vydávať koncom mája. Následne sa minister vyjadril, že príkladom musia ísť v prvom rade občania Turecka. Domnieva sa, že ak začnú svoje dovolenky tráviť v rezortoch domáci, pridajú sa aj turisti z celého sveta.
Svet sa pomaly pripravuje na návrat k životu pred Koronavírusom. Nemôžme však poľaviť a i naďalej musíme zostať zodpovední. 

Zdroj: DailySabah

MailingTitleTest

Odkazy poslať:

Meno
Priezvisko
E-mail
Ok

Posielanie e-mailov prebehlo úspešne

Varovanie

Posielanie pre zvolený email zlyhalo