Vyberte krajinu :
Zavoláme Vám
Meno, priezvisko
Telefónne číslo
E-Mail
Čas hovoru
 

ALANYA


135 km východne od Antalye nachádzame malebné, dlhými piesočnatými plážami lemované letovisko s príjemnou klímou. História mesta siaha až do obdobia paleolitu. Alanya zažívala svoj rozmach počas panovania seldžuckého sultána Alaadina Keykubata. Počas jeho vlády sa mesto volalo Alaiye, čo v slovenčine znamená “urodzené”. Pohorie Taurus obklopuje letovisko, ktoré sa teší popularite už 15 rokov. Na vysokej skale nad mestom sa týči hrad, v pozadí s domami s bielymi fasádami. Z hradu sa naskytá úchvatný pohľad na mesto. Tu sa nachádza aj zimná rezidencia sultána, ktorý v roku 1221 n.l. toto mesto obsadil a pripojil k Seldžuckej ríši. V r. 1471 sa Alanya s konečnou platnosťou dostala pod nadvládu Osmanskej ríše.
Alanya


V r. 1225 postavená Červená veža, v minulosti slúžiaca ako lodenica, malebný starý prístav, Damlatašská jaskyňa, ako aj mesto s malými obchodíkmi, reštauráciami a kaviarničkami je vyhľadávaným cieľom turistov. Mesto ponúka množstvo obľúbených pubov a diskoték. Práve vďaka nim je vhodnou destináciou najmä pre mladých. Južne od hradného vrchu sa nachádza Kleopatrina pláž – najznámejšia a turistami najviac vyhľadávaná. Podľa povesti ju Kleopatre daroval počas medových týždňov Marcus Antonius. Južne od hradnej skaly sa tiahne niekoľko kilometrová pláž s množstvom hotelov. Alanya sa delí na 3 pláže -  Kleopatrina pláž (piesočnatá – verejná, spoplatnené lehátka a slnečníky) sa tiahne od vstupu do mesta až po pevnosť, od pevnosti ďalej sa tiahne Keykubatova pláž (piesočnato kamienková), nasleduje pláž Obakoy (piesočnatá s kamienkovým až kamenistým podložím). Oblasť Keykubatovej pláže aj pláže Obakoy má vybudované pekné centrum, parky, záhrady, nachádza sa tu množstvo reštaurácii, kaviarní a barov. 

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 135 km.
Doba transferu: 150 minút


Mahmutlar


Nachádza sa 13 km východne od Alanye. Mestečko sa vyznačuje 5 km dlhou kamienkovou plážou s tmavým pieskom. Palmami lemované malé kamenné uličky, príjemná stredomorská klíma a malé štýlové reštaurácie dotvárajú dovolenkovú atmosféru. 

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 148 km.
Doba transferu: 160 minút


Konakli


Konakli leží asi 12 km na západ od Alanye. Napriek množstvu hotelových komplexov je stále cítiť vidiecke prostredie. Hotely ležia na piesočnatých plážach, s občasnými kamienkovými úsekmi. Centrum mestečka je pekne vybudované, s obchodíkmi, kaviarňami. V Konakli sa nachádza aj jedna z najznámejších diskoték v oblasti “Summer Garden”.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 123 km.
Doba transferu: 120 minút


Turkler


Turkler je vstupnou bránou strediska Konakli s plážami s jemným pieskom. Od centra mestečka Konakli je vzdialené približne 3 km. 

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 120 km.
Doba transferu: 120 minút


Incekum


Incekum je veľmi prosperujúca podhorská poľnohospodárska oblasť. Nájdete tu dlhé piesočnaté pláže s priezračnou vodou. Spolu so susednými letoviskami patrí Incekum k najobľúbenejším miestam Tureckej riviéry. Nočný život nie je tak hektický, ako vo veľkých mestách, no určite si prídete na svoje. Od mesta Alanya, je vzdialené 22 km.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 100 km.
Doba transferu: 110 minút


Avsallar


Turistické letovisko leží asi 100 km od Antalye. Avsallar patrí vďaka širokým plážam, tyrkysovo sfarbenému moru a historickým pamätihodnostiam k obľúbeným miestam Tureckej riviéry. Postupne tu vznikajú nákupné zóny s typickými tureckými obchodíkmi doplnené reštauráciami a kaviarňami. Je oblasťou s kamenistou plážou, väčšina hotelov používa móla pre vstup do mora. 

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 110 km.
Doba transferu: 110 minút


Alara River - Okurcalar


Mestečko Okurcalar leží medzi mestami Alanya (35 km) a Side (27 km). Hotely majú piesočnato – kamienkovú pláž. Uprostred strediska sa nachádza obchodné centrum a jeden deň v týždni sa tu koná miestny trh.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 90 km.
Doba transferu: 100 minút


SIDE

Side sa nachádza 70 km východne od Antalye, je jedným z najnavštevovanejších letovísk Turecka. Mesto založili v VI. storočí p.n.l. grécki osadníci. Po vpáde Arabov začalo mesto upadať. Bolo dlho len pochmúrnou rybárskou dedinou, znovu začalo prekvitať až v 20. stor. Rímskymi ruinami spestrené mestečko ležiace na krásnom polostrove ponúka návštevníkom dokonalý oddych. Jednou z najkrajších stavieb Side je amfiteáter pre 15.000 divákov, ruiny chrámu Atény a Apolóna. Ďalšou významnou stavbou je budova postavená na pamiatku cisára Vespasiana, ktorú pri rekonštrukcii prestavali na fontánu. 

Mestečko má mnoho obchodov, kde si môžete kúpiť koberce, šperky, koreniny, víno a rôzne darčekové predmety. Za zábavou sa vyberte na diskotéky, do reštaurácií či barov. 

Na pláži môžete vyskúšať surfovanie, paragliding, banán, v hoteloch tenis, stolný tenis, futbal, volejbal, plážový volejbal a mnoho ďalších. V lesoch v blízkosti Side si môžete zahrať paintball.


Kizilagac


Na začiatku dedinky sa nachádza známa diskotéka Trója, v mestečku nájdete 2 obchodné centrá, obchodíky a reštaurácie. Isto navštívte miestny bazár.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 80 km.
Doba transferu: 90 minút


Titreyengöl / Sorgun


Strediská ležia na východ od Side (Titreyengol 6 km, Sorgun 3 km). Pláže sú krásne, dlhé s jemným pieskom, strediská obkolesuje píniový lesík, sú ideálnym prostredím pre strávenie pokojnej dovolenky. V centre mestečiek nájdete obchodíky, kaviarne a reštaurácie.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 70 km.
Doba transferu: 80 minút


Side – západná pláž / Kumkoy


Západná pláž a pláž v Kumkoy je vhodná pre rodiny s deťmi. V sezóne ponúka rôzne vodné športy. Hotely rôznych kategórií, zlatisté pláže, blízke historické centrum Side, obchodíky, reštaurácie, bary a diskotéky, to sú tie najlepšie dôvody návštevy tejto oblasti.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 65 km.
Doba transferu: 70 minút


Colakli


História Colakli siaha až do rímskych čias. Obyvatelia sa venovali hlavne chovu dobytka a poľnohospodárstvu. Po roku 1973 mestečko zaznamenáva rozmach cestovného ruchu. Krásne dlhé piesočnaté pláže s jemným pieskom a pozoruhodnosti priťahujú do tejto  oblasti najmä turistov.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 55 km.
Doba transferu: 60 minút


BELEK
Prímorské letovisko Belek vzdialené 35 km od Antalye je známe dlhými pieskovými plážami, a rozsiahlymi golfovými ihriskami, ktoré hromadne navštevujú nadšenci tohto športu. Pláž lemovaná mandľovníkmi a eukalyptami je ako stvorená na večerné romantické prechádzky. Hotely svojím nádherným architektonickým vzhľadom, komfortom, ako aj pestrou ponukou služieb, možností a programov, počnúc športovými a končiac rôznymi kabaretmi a šou-programami, diskotékami a nočnými klubmi, garantujú absolútny relax pre všetky vekové skupiny hostí. Za históriou sa vyberte do blízkej Antalye alebo Side. Určite treba vidieť divadlo v Aspendose, ako aj štadión, termálne kúpele s rímskym stĺporadím v Perge. V centrách v Kadriyi a Beleku nájdete množstvo obchodíkov s rôznym tovarom, napr. koberce, šperky, koreniny, víno a rôzne darčekové predmety. Raz do týždňa sa koná trh, ktorý sa oplatí navštíviť. Spoločenské vyžitie ponúkajú kaviarne, bary, reštaurácie. V blízkosti hotelov sa nachádzajú golfové ihriská vyhovujúce medzinárodným predpisom. Podrobné informácie o ihriskách sú dostupné v jednotlivých hoteloch na recepcii.


Bogazkent


Plážou dlhou 6 km a prírodnými parkami učaruje každému. Poskytuje domov 207-im druhom vtákov. Bogazkent je jedným zo 17 miest, ktoré si vyberajú korytnačky caretta caretta na nakladenie svojich vajíčok. 

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 35 km.
Doba transferu: 40 minút


Kadriye


Sultán Hamid dal v roku 1914 nasťahovať do dediny Kadriye 70 rodín z Kréty. Podľa povesti pomenoval sultán dedinu podľa svojej dcéry. V priebehu rokov sa tu udomácňovalo viac cyperských obyvateľov, Bulharov a tureckých nomádov. V súčasnosti dedinka dáva priestor 350-tim obchodom, päťhviezdičkovým hotelom, miestam na oddych a golfovým ihriskám. 

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 40 km.
Doba transferu: 45 minút


ANTALYA
Antalya je hlavné stredisko Tureckej riviéry a zároveň jedným z najobľúbenejších letovísk Turecka. Prekrásne pobrežie, príroda a nespočetné architektonické pamiatky z roka na rok priťahujú nových návštevníkov. Najznámejšie pláže tejto oblasti so subtropickým podnebím sú Konyaalti a Lara Beach. Bulvár lemovaný palmami je lákadlom pre príjemné večerné prechádzky. Početné kaviarne, reštaurácie, čajovne a vínne pivnice ponúkajú miesto na odpočinok, pričom preniknete aj do tajov tureckej kuchyne. Mesto je plné obchodíkov a bazárov, no nájdete aj veľké nákupné centrá. Zábavu si užijete na miestnych diskotékach pod holým nebom. 

Jednou z najzachovalejších kultúrnych pamiatok lokality je Hadrianova brána, ktorá bola postavená v r. 130 n.l., či súčasný symbol mesta minaret Yivli z 13.storočia.


Lara Beach / Kundu


Turisticky veľmi obľúbené letovisko sa nachádza neďaleko letiska. Vyznačuje sa piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora. V uplynulých rokoch zaznamenáva obrovský rozmach, pribudlo množstvo luxusných hotelov. V susedstve hotelov sa nachádzajú obchodné centrá, množstvo obchodov, reštaurácií a barov.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 15 km.
Doba transferu: 20 minút


Konyaalti Beach


Na západ od Antalye sa nachádza druhá známa pláž. Charakteristickým pre túto časť je postupne sa meniaca pláž z piesočnatej na piesočnato-štrkovú až čisto štrkovú. Voda je tu chladnejšia o 1 - 2 stupne ako na Lara Beach.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 25 km.

Doba transferu: 30 minút 


KEMER


Stredisko patrí medzi najkrajšie lokality Tureckej Riviéry. Voňavé ihličnaté a mandľovníkové lesy svojou sýtou zeleňou siahajú až k moru, kde sa menia na nádherné kamienkové pláže. Pôvabné malé zálivy lákajú krištáľovo čistou vodou. Z rybárskej osady sa dnes stalo turistami vyhľadávané centrum ponúkajúce všetky druhy relaxu a zábavy. Pre túto časť je typické kamenisté dno mora, preto odporúčame na vstup do mora použiť vhodnú obuv. Koberce, šperky, koreniny, víno, rôzne darčekové predmety, to všetko dostanete v miestnych obchodoch. Okrem možností, ktoré ponúkajú hotely, je v meste množstvo diskoték, pôvabných reštaurácií a barov. Na pláži máte možnosť vyskúšať si surfovanie, paragliding a banán.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 50 km.
Doba transferu: 60 minút


KirisDedinka Kiris je vzdialená 6 km západne od Kemeru. Je známa ako malé rekreačné stredisko s rušným životom a hlavnou ulicou lemovanou množstvom obchodíkov, kaviarničiek, reštaurácií a hotelov. Dedinku rozdeľuje rieka Camyuva, v letných mesiacoch rieka vysychá, vďaka čomu sú obe časti dediny ľahko dostupné. 

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 55 km.
Doba transferu: 65 minút


CamyuvaLeží 8 km západne od Kemeru. Pláž na pobreží je lemovaná nádhernými hotelmi predbiehajúcich sa v ponúkaných programoch a službách. Oplatí sa navštíviť Atatürkov park, kde stojí Atatürkova socha.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 55 km.

Doba transferu: 65 minút


Beldibi Prímorské stredisko leží na úzkom páse pobrežia medzi Kemerom a Antalyou, priamo na úpätí pohoria Taurus. Turisti sa môžu kochať mandľovníkovými lesmi, nekonečnými kamienkovými plážami s priezračnou morskou vodou. 

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 45 km.
Doba transferu: 50 minút

Göynük 


Prímorské stredisko vzdialené 7 km východne od Kemeru, ležiace priamo v jedľovom a oleandrovom háji. Nájdeme tu predovšetkým klubové hotely, početné bazáre s možnosťou nákupu tradičných tureckých tovarov a špecialít, možnosti zábavy. Mesto je preslávené vínnym trhom a textilom.

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 45 km.
Doba transferu: 50 minút

Tekirova 


Letovisko je vzdialené 15 km západne od Kemeru. Hotely vysokej úrovne sú umiestnené v ihličnatom lese na pobreží. V roku 2005 otvorili neďaleko mestečka EKO park, kde si môžete v prirodzenom prostredí odfotografovať hady, plazy a iné. 

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 60 km.
Doba transferu: 70 minút

 
MailingTitleTest

Odkazy poslať:

Meno
Priezvisko
E-mail
Ok

Posielanie e-mailov prebehlo úspešne

Varovanie

Posielanie pre zvolený email zlyhalo