Zavoláme Vám
Meno, priezvisko
Telefónne číslo
E-Mail
Čas hovoru
Zavolajte nám!
0850 900 999

Všetky dôležité cestovné informácie / podmienky vstupu odporúčame vyhľadať na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR.
https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach


Od 28. decembra 2020 (pre letecké spojenia) a od 30. decembra 2020 (pre pozemné a námorné cesty) je vstup do Turecka podmienený preukázaním sa negatívnym PCR testom na ochorenie COVID-19, nie starším ako 72 hodín od odobratia vzorky. Výnimka platí pre deti do šesť rokov.
Cestujúcim, ktorí nebudú disponovať negatívnym COVID-19 testom, nebude umožnený vstup do lietadla.
Cestujúci, ktorí nepredložia negatívny test pri vstupe do krajiny na hraničných priechodoch, musia absolvovať karanténu na deklarovanej adrese (domov, hotel a iné). Osoby, ktoré nemajú miesto na vykonanie izolácie, budú umiestnení do štátom zriadeného zariadenia, kde sa vykoná v 7. deň karanténneho obdobia PCR test. Negatívne testovaným sa ukončí karanténa, pričom pozitívne testovaní ostanú naďalej v karanténe do ukončenia ich liečby.

Od 15. marca 2021 majú všetci cestujúci leteckou dopravou povinnosť vyplniť Vstupný registračný formulár, a to najmenej 72 hodín pred svojou cestou do Turecka. Úspešná registrácia vygeneruje cestujúcemu tzv. Hayat Eve Sigar kód (individuálny QR kód).
Vďaka kódu HES bude možné cestujúceho kontaktovať v prípade akéhokoľvek kontaktu s pacientom Covid-19 počas cesty a pobytu. Z tohto dôvodu je presnosť informácií dôležitá.
Cestujúci sú povinní si vytlačiť správne vyplnený formulár alebo si ho stiahnuť do svojich mobilných zariadení a predložiť zamestnancom pri registrácií na letisku.
Pri vstupe do krajiny môžu príslušné turecké orgány vyžiadať od cestujúcich vyplnený formulár. V prípade, že cestujúci nebudú disponovať vyplneným formulárom a Hayat Eve Sigar kódom alebo poskytnú zavádzajúce informácie, cestujúci môžu čeliť sankciám, resp. im nebude umožnený vstup do krajiny.

MailingTitleTest

Odkazy poslať:

Meno
Priezvisko
E-mail
Ok

Posielanie e-mailov prebehlo úspešne

Varovanie

Posielanie pre zvolený email zlyhalo