banner

DOVOLENKA V TURECKU

Rezervujte si dovolenku v tureckých letoviskách s Orex Travel!

TURECKO

O krajine

Turecko je jedinečná krajina, v ktorej sa spája tisícročná história, orientálna pohostinnosť, neuveriteľné prírodné krásy a dokonalé európske služby. Je to krajina, ktorú obmývajú štyri moria súčasne: Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turecko je hrdé na svoju prírodnú rozmanitosť: smaragdové kopce Marmary, majestátne útesy Kemeru, borovicové lesy Antalye, nekonečné pláne Beleku, piesočné pláže Side a modré vody Alanye.

V krajine je široká ponuka hotelov, ktoré vyhovujú požiadavkám každého cestovateľa, a Orex Travel vám môže ponúknuť dovolenku all inclusive aj s minimálnym rozpočtom.  Dovolenka v Turecku je tak vhodná pre každého - rodiny s malými deťmi, dospievajúcu mládež, milovníkov prírody a histórie či romantické páry.

Približne 97 % územia Turecka sa nachádza v Ázii, zvanej tiež Malá Ázia a v Arménskej vysočine, a zvyšok v Európe, na Balkánskom polostrove, oddelenom Dardanelami, Marmarským morom a Bosporským prielivom. Na východe hraničí s Gruzínskom, Arménskom, Azerbajdžanom a Iránom, na juhu s Irakom a Sýriou a na západe s Gréckom a Bulharskom. Výhodná poloha Turecka na kontinente znamená, že sa môže pochváliť úžasnou prírodnou a ekologickou rozmanitosťou s jedinečnou zmesou africkej, ázijskej a európskej flóry a fauny. Pôda je veľmi úrodná, takže sa tu darí vegetácii a mnohé z ovocia, ktoré vidíte v mestských obchodoch, rastie prirodzene v Turecku.

Klimatické podmienky

Turecko sa rozprestiera na obrovskej ploche: viac ako 1 600 kilometrov od východu na západ a približne 600 kilometrov od severu na juh. V dôsledku toho majú jednotlivé regióny Turecka odlišné podnebie a poveternostné podmienky na pobreží sa líšia od tých vo vnútrozemí. Na pobreží Egejského a Stredozemného mora prevláda mierne podnebie s teplými, suchými letami a chladnými, daždivými zimami. Hory v blízkosti pobrežia bránia šíreniu stredomorského efektu do vnútrozemia, takže vo vnútrozemí Turecka panuje kontinentálne podnebie s výraznými ročnými obdobiami. Čiernomorská oblasť má subtropické podnebie a je najdaždivejšou oblasťou Turecka.

Obľúbené regióny Turecka pre cestovateľov

Najobľúbenejšie regióny v Turecku

LETECKÉ SPOLOČNOSTI

Bez ohľadu na to, kam plánujete svoju cestu, vždy vám ponúkneme pohodlný let.

PROFESIONÁLI V CESTOVNOM RUCHU

V každej destnacii vás privíta, odprevadí do rezervovaného hotela a počas vašej dovolenky sa o vás postará ochotný personál OREX Travel.

DOPRAVNÉ SPOLOČNOSTI

Cestu do hotela podľa vlastného výberu si užijete v bezpečných a pohodlných autobusoch.