banner

Čakajú na Vás nádherné zážitky z dovolenky - Vitajte na Tureckej riviére!

Očarujúce, krásne a delikátne elegantné turecké Stredomorie ponúka nezabudnuteľný zážitok vytvorený z pohodlia a radosti.

Na pobreží dlhom 1000 kilometrov, chráneným pohorím Taurus na severe, s celoročne miernym stredomorským podnebím zažijete 300 slnečných dní ročne. So sviežimi zelenými lesmi borovíc a cédrov, jemnými piesočnatými plážami a krištáľovo čistým tyrkysovým morom je malebné turecké Stredomorie dokonalou adresou pre nádherné dovolenkové zážitky, kde výhľad na slnkom zaliatu krajinu ohúri návštevníkov.

Turecká riviéra je známa plážami, ktoré sa tiahnu, kam až oko dovidí, nedotknutými zátokami a prírodnými bazénmi, kde sa pramenité vody vlievajú do mora, a v neposlednom rade úžasnými letoviskami, ktoré sú postavené v prírode s prvkami modernosti.

Najlepšie ubytovanie

Predstavte si ubytovanie, v ktorom nájdete viac než všetko, čo si môžete priať! Rezervujte si odľahlý rezort v srdci prírody, kde les objíma more alebo izbu, ktorá poskytuje najvyšší komfort a má výhľad na turecké Stredozemné more. V takomto ubytovaní vám maximálna pozornosť recepčného pomôže naplánovať ďalší výlet. Môžete ho požiadať o čokoľvek: prehliadku historických divov so sprievodcom, výlet loďou so zastávkami v najkrajších odľahlých zátokách, osobného nákupného poradcu, ktorý vie, kde nájdete všetko, čo potrebujete a chcete z Turecka, súkromný rybársky výlet korunovaný dokonalou večerou pri západe slnka, kde si môžete vychutnať úlovok dňa s pohárom lahodného miestneho vína.

Gastronomické dobrodružstvo v tureckom Stredomorí sa tým nekončí. V regióne vám štedrá Matka Zem poskytne čerstvé ovocie a zeleninu, keďže podnebie a pôda sú vhodné na pestovanie širokej škály produktov. Stredomorská kuchyňa je typická svojimi jednoduchými, zdravými jedlami na rastlinnej a zeleninovej báze pripravované najmä na extra panenskom olivovom oleji. Na miestnych ekologických farmách sa pestujú šťavnaté produkty, ktoré prirodzene posilňujú imunitu a sú súčasťou všetkých miestnych jedál. Tradičné reštaurácie ponúkajú chutné meze, ako je pyré z baklažánov, solené bonito a fazuľové lusky varené v olivovom oleji, ktoré dopĺňajú čerstvé ryby.

Ohromujúce zážitky

Turecká riviéra je domovom celoročných festivalov a kultúrnych podujatí, ktoré do Antalye a Mersinu priťahujú milovníkov umenia a kultúry z celého sveta. Obe mestá ponúkajú počas roka množstvo živých hudobných vystúpení. Filmový festival Golden Orange, ktorý sa každoročne koná v Antalyi, je najväčším filmovým festivalom v krajine, ktorý hostí milovníkov filmu aj filmových profesionálov. Medzinárodný hudobný festival v Mersine hostí svetoznámych hudobníkov a dodá šťavu kultúrnej obci mesta, zatiaľ čo uznávaný jazzový festival v Kaşe ponúka ideálnu príležitosť pre tých, ktorí by sa chceli počas noci oddať jazzovým melódiám a ráno sa potápať a tak objavovať podmorské bohatstvo regiónu - keďže mestečko Kaş a neďaleký ostrov Kekova sú veľmi známe ako úžasné miesta na potápanie.

Najväčší zážitok vás však čaká na Medzinárodnom festivale opery a baletu Aspendos, ktorý sa koná v dvetisíc rokov starom divadle Aspendos - naši predkovia si vážili umenie rovnako ako my. Posaďte sa na jedno z tisícročných sedadiel a vychutnajte si moderné úpravy operných a baletných predstavení.